Hoppa till huvudinnehåll

Fiske i Hökensås - våra paket

Spendera två härliga dagar med fiske på Hökensås. Ta med familj, vänner kollegor eller varför inte en rolig teamaktivitet? Paketen nedan gäller 2 nätter i delad stuga som är utrustad med kök och badrum. Observera att paketen endast går att boka direkt genom destinationens mail eller telefon, ej online.

Fiskepaket på Hökensås

Antal personer
i delad stuga
Pris/person 2 nätter inkl.
48-timmars fiskekort*
Pris/person 2 nätter inkl. 2 middagar,
2 frukostar och 48-timmars fiskekort*
4 personer1195 kr1795 kr
3 personer1395 kr1995 kr
2 personer2900 kr3500 kr

*48-timmars fiskekort till de gula, röda & orange sjöarna på Hökensås

För större grupper finns också möjligheten att hyra en helt egen sjö. Kontakta destinationen för mer information och pris. Det är även möjligt att hyra fiskeutrustning, få utkörning/hämtning av spön vid sjön.
Vi kan även ordna med busstransport och mat vid sjön.


Företagsfiske

Hos Hökensås Sportfiske kan man hyra sin egen sjö och fiskeutrustning, hur kul som helst att ha som företagsevent! Det brukar vara ett uppskattat nöje att själv få dra upp sin fisk, som genast kan anrättas på grillen. Vid varje hyrsjö finns grillplats och bord med bänkar. Fiskeguiderna hjälper gärna till med det praktiska och man kan till och med få en härlig vildmarksbuffé serverad vid sjön. Kontakta oss för mer information om företagsfiske samt bokning.

För ytterligare information om fiske på Hökensås kontakta Hökensås Sportfiske på telefon 0502-23000.

God fiskelycka!


Bokning av fiskepaket

Är du intresserad av att boka ett av våra fiskepaket?

Maila din bokningsförfrågan till hokensas@firstcamp.se eller ring oss direkt på 0502-23053.